O nas

natchnieni duchem

Nasz zespół powstał kilka lat temu. Bardzo długo zastanawialiśmy się nad nazwą, az w końcu postanowiliśmy! Natchnieni Duchem. Skąd ta nazwa? A stąd, że zdajemy sobie sprawę z tego jacy jesteśmy malutcy, jakie pokusy nami miotają, że nie poradzimy sobie bez Kogoś ogromnego. Kogoś kto nas umocni w wierze i utwierdzi w celu Naszego życia. Tym kimś jest Duch św. Poszukujemy nadal patrona !

Spotkaliśmy się z ludźmi, którzy chcieli tego samego: poprzez śpiew oddawać chwałę Bogu.
Chcemy modlić się śpiewem, ale też zależy nam na tym, aby nasz śpiew przybliżał ludzi do Boga. Dlatego cieszy nas, kiedy w nasz śpiew włączają się ludzie obecni na Mszy św.

Obecnie schola liczy 8 osób. Opiekuje się nami ks. Michał Puzio.

W skład zespołu wchodzą osoby w różnym wieku (od licealistów do studentów i osób pracujących).

Nie mamy wykształcenia muzycznego, ale staramy się w różny sposób sami zdobywać wiedzę i umiejętności. Dzielimy się swoim doświadczeniem i służymy sobie wzajemnie pomocą.

Od roku dbamy o oprawę muzyczną niedzielnej Mszy Świętej dla młodzieży o godzinie 18.00. Włączamy się też w przygotowanie śpiewu w czasie rekolekcji i bierzmowania.

Nasze próby odbywają się w soboty od 18.00 do 20.30 i w niedzielę od 15.30 do 17.15 w salce na plebani.
Bardzo serdecznie zapraszamy osoby, które chcą do nas dołączyć. Można po prostu przyjść na próbę, podejść do nas po Mszy św. albo napisać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nie trzeba umieć wspaniale śpiewać, na początek wystarczy chcieć! Zapraszamy!

 

nd