11.10.2015 r.-XXVIII Niedziela zwykła B

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVIII- NIEDZIELA rok B 11.10.2015r.

 

1. Od jutra gościć będziemy w naszej świątyni przez cały tydzień wystawę „Błogosławieni z Majdanka – ks. Roman Archutowski i ks. Emilian Kowcz”przygotowana została przez Państwowe Muzeum na Majdanku w 2013 r. Przybliża on losy dwóch kapłanów – byłych więźniów obozu koncentracyjnego na Majdanku. ks. Romana Archutowskiego i ks. Emiliana Kowcza, wyniesionych na ołtarze przez papieża Jana Pawła II.

2. Jutro o godz. 19.00 na plebanii odbędzie się Spotkanie formacyjne dla Mężczyzn prowadzone przez Braci Zmartwychwstańców. Spotkanie jest otwarte dla mężczyzn z naszej parafii od 18 roku życia, którzy pragną wspólnej formacji duchowej.

3. We wtorek 13 października o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie oraz na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny o godz. 18.00.

4. Msza święta z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie w środę o godz. 18.00. Kazanie tematyczne będzie o drugim błogosławieństwie: Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.

5. W następną niedziele na Mszy Świętej o godz. 18.00 gościć będziemy księży profesorów z Teresianum w Rzymie, którzy będę mówić o św. Teresie od Jezusa z Awili, doktorze Kościoła z racji kończącego się roku Św. Teresy od Jezusa – 500 lat od jej urodzin.

6. Młodzież z KSM-u przeprowadza dzisiaj doroczną kwestę z okazji papieskiej niedzieli na rzecz stypendiów dla uboższej, ale zdolnej młodzieży.

7. Za tydzień po wieczornej Mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania w Domu Jana Pawła. Spotkanie jest obowiązkowe!

8. W dniu dzisiejszym harcerki z naszej parafii organizują kiermasz ciast i własnoręcznie wykonanych różańców. Dochód zostanie przeznaczony na remont harcówki. Młodzież serdecznie zaprasza i dziękuje za okazane wsparcie.

9. W przyszłą sobotę (17 X), w naszej parafii odbędzie się dzień skupienia dla wspólnoty przywiązanej do nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego. O godz. 9.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta Trydencka. Dalsze punkty dnia są na plakatach. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pomodlić się i poznać tę formę liturgii.

10. Pod chórem jest możliwość nabycia płyt z filmami Lecha Dokowicza, którego gościmy w parafii z rekolekcjami „Któż jak Bóg!”. Dzisiaj o 19.00 ostatnia konferencja połączona z modlitwą wstawienniczą. Zapraszamy bardzo!

11. W dniu jutrzejszym o godz. 19.00 do sprzątania świątyni prosimy parafian z ul. Droga Męczenników Majdanka - domki. Bóg zapłać!

12. W ostatnim czasie z naszej parafii do wieczności odszedł  + Michał Nowicki – prezydenta Legionu Maryi oraz chórzysty. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie!