29.11.2015 r. - I niedziela adwentu C

1. W dniu dzisiejszym o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim rozpoczniemy  w naszej parafii nabożeństwo modlitewne JERYCHO. Modlitwa wstawiennicza trwać będzie 7 dni i 7 nocy w intencji ochrony życia poczętego, a także w intencji ludzi ubogich, najsłabszych i zdanych na pomoc Do tej modlitwy zaproszeni jesteśmy wszyscy! Szczegółowe informacje o dyżurze modlitw parafian z poszczególnych ulic i bloków podajemy w gablotach oraz na stronie internetowej parafii.

2. Za bezpieczeństwo podczas czuwań nocnych w świątyni
( w godz. 21.00 do 6.00) odpowiadają wspólnoty parafialne w następującym porządku:

- z niedzieli na poniedziałek – Kółka Różańcowe

- z poniedziałku na wtorek – Akcja Katolicka

- z wtorku na środę – Przyjaciele Oblubieńca

- ze środy na czwartek – Domowy Kościół

- z czwartku na piątek – KSM oraz Lektorzy

- z piątku na sobotę - Kółka Różańcowe

- z soboty na niedzielę – Legion Maryi i Koło Przyjaciół Radia Maryja  

3. Przez okres Adwentu zapraszamy na Msze święte roratnie o godz. 6.00 rano. Będzie można nabyć świece przed Mszą roratnią u młodzieży harcerskiej. Roraty dla dzieci szkolnych we wtorki i czwartki o godz. 18.00. Ogłaszamy konkurs dla dzieci na najładniejszy lampion roratni.

4. Przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć cegiełki wspierające fundusz Światowych Dni Młodzieży. Zebrane środki przeznaczone będę na pobyt zagranicznych pielgrzymów w naszej parafii. Na tych cegiełkach można składać intencje do modlitwy. Będą one polecane Bogu podczas  adoracji krzyża z San Damiano w I piątek miesiąca - 4 grudnia po wieczornej Mszy Świętej.

5. W I piątek i I sobotę zapraszamy na nabożeństwa o godz. 17.00. Odwiedziny połączone ze spowiedzią chorych w I piątek po godz. 9.00.

6.  grudnia w niedzielę zapraszamy dzieci na spotkanie ze Św. Mikołajem o godz. 16.00 w Domu Jana Pawła II. Rodziców zachęcamy do przynoszenia paczek do zakrystii w następną niedzielę do Mszy Świętej o godz. 13.00 włącznie.

7. Małżeństwa, które chciałyby pogłębić i umocnić więź małżeńską w ramach wspólnoty Domowego Kościoła gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie zapraszamy na spotkanie po Mszy św. o godz. 18.00 na plebanię.

8. Prosimy przedstawicieli wspólnot mieszkaniowych o pomoc w rozniesieniu opłatków po parafii.

9. W dniu jutrzejszym o godz. 19.00 do sprzątania świątyni prosimy parafian z . Bóg zapłać!