06.12.2015 r. - II niedziela adwentu C

 1. Gościmy w naszej parafii O. Dariusza Harasimowicza – franciszkanina – misjonarza z Rosji. Ojciec posługuje jako wychowawca postulantów, odpowiedzialny jest za powołania i młodzież w kustodii w Petersburgu.
 2. We wtorek 8 grudnia obchodzimy Odpust parafialny ku czci Niepokalanego Poczęcia Maryi. Nasz patron św. Maksymilian Kolbe był gorliwym czcicielem Maryi Niepokalanej stąd ten odpust, który otrzymaliśmy od Stolicy Apostolskiej. Msze Święte o godz. 6.00, 8.30, dodatkowa o 12.00 – tzw, Godzina Łaski oraz główna Msza odpustowa o godz. 18.00. Po Mszy wieczorne zapraszamy serdecznie parafian na gorący posiłek do Domu Jana Pawła.
 3. 8 grudnia, w odpust, po Mszy Świętej o 18.00 będzie można nabyć cegiełki wspierające fundusz Światowych Dni Młodzieży. Zebrane środki przeznaczone będę na pobyt zagranicznych pielgrzymów w naszej parafii. Na tych cegiełkach można składać intencje do modlitwy. Będą one polecane Bogu podczas adoracji krzyża z San Damiano w I piątek miesiąca - 1 stycznia po wieczornej Mszy Świętej.
 4. W dniu dzisiejszym kończymy tygodniową modlitwę wstawienniczą - Jerycho. Modlitwa trwała nieustannie 7 dni i 7 nocy w intencji życia i za życie. Dziękujemy wszystkim, którzy podejmowali trud modlitwy zwłaszcza podczas dyżurów nocnych.
 5. W ostatnia niedziele po ewangelizacji zgłosiły się  2 małżeństwa chętne do zawiązania kręgu Domowego Kościoła zapraszamy małżeństwa żyjące w związkach sakramentalnych – bliższe informacje u ks. Witolda Gąciarza.
 6. Każdego dnia tygodnia odbywają się Msze święte roratnie o godz. 6.00 rano. Podczas tegorocznych rorat zbieramy ofiary dla ubogich z naszej parafii. Ze zgromadzonych środków zakupimy żywność do świątecznych paczek.
 7. Msza święta comiesięczna za zmarłych w poniedziałek o godz. 18.00.
 8. W poniedziałek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne dla mężczyzn na plebani w ramach formacji Mężczyzn Św. Józefa.
 9. Zapraszamy na Mszę święta z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie w najbliższą środę o godz. 18.00.
 10. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Jakub Korczak z KUL-u.  
 11. Zachęcamy do zakupu nowej prasy katolickiej, kalendarzy maryjnych z Gaudium, opłatków oraz świec CARITAS na stół wigilijny.
 12. W dniu jutrzejszym o godz. 19.00 do sprzątania świątyni prosimy parafian z ul. Kosmonautów 86. Bóg zapłać!