03.10.2021 - XXVIII Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj obchodzimy niedzielę papieską. W związku z tym odbywa się kwesta dla zdolnej, ubogiej młodzieży w ramach Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia.

  2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10.00. poświęcimy przejście dla pieszych od ul. Wierzbowej do Drogi Męczenników Majdanka i nadamy mu nazwę TRAKT TOTUS TUUS. Chcemy w ten sposób uczcić Matkę Bożą oraz św. Jana Pawła II, który oddał cale swoje życie Niepokalanej Maryi. Pragniemy równocześnie zawierzyć Matce Bożej wszystkie osoby, które kiedykolwiek będą przechodzić tym traktem.

  3. Pomóżmy dzieciom i młodzieży z naszej parafii przyjść na Mszę Świętą w niedzielę. Zapraszamy rodziców z dziećmi ze szkół podstawowych na Mszę Świętą szkolną o godz. 11.30, zaś młodzież licealną, studencką i pracującą na Mszę świętą młodzieżową o godz. 18.00.

  4. W następną niedzielę o godz. 16.00 w kościele odbędzie się spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa!

  5. Najbliższą środę o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą połączoną z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Gościć będziemy ks. Piotra Irackiego, naszego byłego wikariusza.

  6. W październiku o godz. 17.15 odbywa się codziennie nabożeństwo różańcowe połączone z procesją Eucharystyczną ze świecami po dróżkach różańcowych w Ogrodach Maryi.

  7. W najbliższą sobotę 16 października w Domu Jana Pawła II w godz. od 10.00 – 16.00 odbędą się WARSZTATY WITRAŻU. Podczas zajęć będzie można wykonać swój własny witraż. Szczegółowe informacje na plakacie w gablotach.

  8. Trwają prace renowacyjne prospektu organowego. Odbywa się generalny remont piszczałek organowych. Są to prace specjalistyczne i kosztowne, lecz niezbędne. Prosimy parafian o wsparcie tego dzieła. Bóg zapłać!

  9. W niedzielę 17 października o godz. 10.00 w rocznicę śmierci Fryderyka Chopina (+17 października 1849r), w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Lublinie zostanie odprawiona Msza Święta w jego intencji. 

  10. W ostatnim czasie do wieczności odeszły z naszej wspólnoty parafialnej: + Irena Miedziak oraz +Zdzisława Skowronek (mama pana Marka Skowronka – radnego naszej Rady Parafialnej – Msza pogrzebowa odbędzie się w kościele parafialnym w poniedziałek o godz. 12.00). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!