17.10.2021 - XXIX Niedziela Zwykła

 1. Mobilizujmy dzieci i młodzież z naszej parafii do uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Zapraszamy rodziców z dziećmi ze szkół podstawowych na Mszę Świętą szkolną o godz. 11.30, zaś młodzież licealną, studencką i pracującą na Mszę świętą młodzieżową o godz. 18.00.

 2. Dzisiaj o godz. 16.00 w kościele odbędzie się spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa!

 3. Przez cały październik o godz. 17.15 odbywa się nabożeństwo różańcowe połączone z procesją Eucharystyczną ze świecami po dróżkach różańcowych w Ogrodach Maryi.

 4. Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Rycerstwa Niepokalanej na maryjny dzień skupienia w najbliższą sobotę, 23 października. Po Mszy o 18.00 odbędą się nieszpory maryjne i adoracja Najświętszego Sakramentu w intencjach celów Rycerstwa Niepokalanej. Po modlitwie odbędzie się spotkanie formacyjno-integracyjne.

 5. Duszpasterstwo Akademickie "Adoremus" zaprasza w środę o godz. 19.00 na nieszpory z adoracją Najświętszego Sakramentu. Po liturgii spotkanie dla młodzieży studenckiej.

 6. W środę o godz. 19.00 Przymierze Mężczyzn „Bracia Zmartwychwstania” zapraszają mężczyzn na spotkanie. Celem spotkań jest kształtowanie tożsamości mężczyzny, a tym samym formowanie do głębszego chrześcijańskiego życia
  i zaangażowania w pracy, rodzinie i świecie. Spotkania odbywają się raz w miesiącu. Jest to czas wspólnej modlitwy, czytania Słowa Bożego i rozmowy. Jeżeli Twoje męskie serce podpowiada Ci, że pora wyruszyć na nową ścieżkę w wierze – zapraszamy Cię w najbliższą środę o godz. 19.00 do salki na plebanii.

 7. Zachęcamy do wpisywania intencji w sprawach doczesnych do Księgi Wotywnej do św. Józefa, która wyłożona jest na stoliku przy figurze św. Józefa. We wtorek 19 października o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta w tych intencjach. Zapraszamy!

 8. Już na ukończeniu są prace renowacyjne prospektu organowego - generalny remont piszczałek organowych. Są to prace specjalistyczne i kosztowne, lecz niezbędne. Bóg zapłać za wsparcie okazywane parafii!

 9. W dniu dzisiejszym przypada rocznica śmierci Fryderyka Chopina – naszego najwybitniejszego kompozytora. Zmarł w Paryżu 17 października 1849r. Dzisiaj o godz. 10.00 została odprawiona Msza święta w jego intencji.

 10. Już można pobierać kartki wypominkowe na listopad. Prosimy wypisywać imiona i nazwiska zmarłych wyraźnie i w mianowniku.

 11. W ostatnim czasie do wieczności odeszła z naszej wspólnoty parafialnej: +Małgorzata Witkowska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!