24.10.2021 - XXX Niedziela Zwykła

  1. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny w Kościele. Prosimy o modlitwę za dzieła misyjne Kościoła. Równocześnie składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na tacę na Misje.

  2. Mobilizujmy dzieci i młodzież z naszej parafii do uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Nieobecność na niedzielnej Mszy świętej bez ważnej przyczyny jest grzechem ciężkim zrywający jedność z Bogiem i Kościołem,
    którą odzyskuje się przez spowiedź świętą. Prosimy rodziców o przychodzenie wraz z dziećmi ze szkół podstawowych na Mszę Świętą szkolną o godz. 11.30, zaś młodzież licealną, studencką i pracującą zapraszamy na Mszę świętą młodzieżową o godz. 18.00.

  3. Harcerki z naszej parafii prowadzą kiermasz własnoręcznie upieczonych ciast. Dziewczęta zbierają fundusze na działalność drużyny harcerskiej i wsparcie w wyjazdach formacyjnych.

  4. Młodzież z KSMu zaprasza na "Wigilię Wszystkich Świętych" - czuwanie i modlitwa przy relikwiach świętych w niedzielę 31 października po Mszy Św. o godz. 18.00

  5. Przez cały październik o godz. 17.15 odbywa się nabożeństwo różańcowe połączone z procesją Eucharystyczną ze świecami po dróżkach różańcowych w Ogrodach Maryi. W tym roku podczas nabożeństw różańcowych dziękujemy Panu Bogu za 40 lat istnienia naszej parafii – stąd te uroczyste procesje ze świecami. Dziękujemy tym, którzy uczestniczą w codziennie we wspólnej modlitwie.

  6. Zostały zakończone prace renowacyjne prospektu organowego, który polegał na generalnym remoncie piszczałek organowych oraz elementów drewnianych. Nasza parafia posiada 45 głosowe organy elektroniczne firmy Johannus.

  7. Nasza świątynia jest sprzątana od marca br. co tydzień w każdy piątek przez osoby z Centrum Wolontariatu Lublin. Pragniemy im podziękować z ich pracę i miłość wkładaną w pielęgnację naszej świątyni  Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą parafię w jej funkcjonowaniu. Serdeczne Bóg zapłać!

  8. Zachęcamy do pobierania kartek wypominkowych, które wyłożone są przy wyjściu ze świątyni. Prosimy wypisywać imiona i nazwiska zmarłych wyraźnie i w mianowniku. Wspólny różaniec za zmarłych odbywać się będzie w listopadzie o 17.15. Kartki wypominkowe można przekazywać w kancelarii, w zakrystii lub do skrzyneczki przy wyjściu ze świątyni od ul. Wierzbowej.