05.12.2021 - II Niedziela Adwentu

  1. Dzisiaj kończymy Jerycho modlitewne - czas 7 dniowej modlitwy wstawienniczej. Intencją tegorocznego Jerycha była modlitwa o pokój na świecie i w intencji Synodu Archidiecezji Lubelskiej.

  2. Zapraszamy dzisiaj na Wieczór Chwały o godz. 19.00 prowadzony przez Przyjaciół Oblubieńca.

  3. W najbliższą środę 8 grudnia w naszej parafii odpust parafialny ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP – kazania głosić będzie ks. Tomasz Adamczyk. Mszę Święte o godz. 6.00, 8.30, 18.00.

  4. Nasza parafia zamówiła u pani Anny Torwit z Torunia obraz Matki Bożej Jasnogórskiej oryginalnej wielkości. Przed odpustem parafialnym św. Maksymiliana Kolbego 14 sierpnia zostanie on zainstalowany w ołtarzu maryjnym. W uroczystość Wniebowzięcia NMP dokonamy poświecenia tego obrazu. Wszystkich pragnących wspomóc sfinansowanie tego dzieła zachęcamy do przekazywania ofiar bezpośrednio lub na konto parafii z dopiskem na „obraz Matki Bożej Jasnogórskiej”.

  5. Od poniedziałku do soboty zapraszamy parafian do udziału w Roratach o godz. 6.00 rano. Przy zapalonych świecach przed wschodem słońca trwamy na modlitwie z Matką Bożą prosząc o dar wiary dla nas wszystkich.

  6. W każdą niedzielę Adwentu o godz. 17.30 odprawiane będą Nieszpory - serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy Liturgią Godzin.

  7. Świąteczny opłatek można pobierać przy wyjściu ze świątyni od ul. Wierzbowej lub w kancelarii parafialnej. Ofiary z opłatka będą pomocą w spłaceniu ostatniej raty za malowanie kościoła i dzwonnicy. Bóg zapłać!

  8. Przy wyjściu ze świątyni od ul. Wierzbowej są także do nabycia świece Caritas oraz kalendarze Maryjne z Gaudium. Ofiary składamy do puszki. Bóg zapłać!

  9. W ostatnim tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: +Edward Ciupa, +Jan Gryc, +Jerzy Woś, +Wanda Jankowska. Pomódlmy się za wszystkich naszych zmarłych przodków oraz zmarłych parafian od początku istnienia naszej parafii czyli od 1981r. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!